Czy suplementy są bezpieczne?

Suplementy diety znaleźć można już nie tylko w aptekach, ale również w dyskontach spożywczych, a nawet na stacjach benzynowych. Kuszą domniemaną skutecznością i cudownymi właściwościami. Zapewniają idealne zdrowie, doskonałe samopoczucie, niwelują problemy wynikające z menopauzy oraz problemy seksualne. Mogą być przyjmowane przez dzieci, osoby dorosłe i seniorów.

Jaka jest prawda o suplementach diety?

suplementy diety

 

Natura w preparatach farmaceutycznych Z założenia suplementy diety zawierają wyłącznie naturalne składniki, dzięki czemu korzystnie wpływają na zdrowie. Największym zainteresowaniem cieszą się witaminy i minerały, dostępne w postaci preparatów jednoskładnikowych i wieloskładnikowych. Wzmacniają odporność, poprawiają pamięć i samopoczucie, korzystnie wpływają na zdrowie. Większość osób regularnie stosuje suplementy diety, wychodząc z założenia, że przysłowiowa bomba witaminowa w zbawienny sposób wpływa na zdrowie człowieka. Bez wątpienia witaminy są bardzo ważne w życiu człowieka, najlepszym rozwiązaniem są oczywiście produkty naturalne, czyli owoce i warzywa, nie mniej jednak zdarzają się sytuacje, gdy dostarczenie odpowiedniej ilości naturalnych witamin jest niemożliwe – w tym przypadku z pomocą przychodzą suplementy diety.

Znane powiedzenie mówi „co za dużo, to nie zdrowo”. Słowa te idealnie oddają charakter suplementów – są to preparaty dostępne bez recepty, należy jednak pamiętać, że ich nadmiar może przynieść efekty odwrotne do pożądanych. W praktyce oznacza to, że suplementację należy stosować z zachowaniem zdrowego rozsądku, czyli przyjmować tego typu preparaty w ilości wskazanej przez producenta, farmaceutę lub lekarza.

Dodaj komentarz