dzbanek

Czystek dla zdrowia

W ostatnim czasie natura staje się podstawą dla naszej corocznej diety. Tak wiele osób chce decydować się obecnie na spożywanie naturalnych składników pokarmowych, które mogą wpływać korzystnie na nasz organizm. Szczególną siłą wydają się być tutaj zioła, o czym pamięta wiele osób, a wśród nich między innymi modny w ostatnich latach czystek.

Dlaczego wybierać czystek?

Wielką siłą czystka będą między innymi polifenole. Określane niekiedy jako witaminy XXI wieku to cenne związki fenolowe, które charakteryzują się działaniem antyoksydacyjnym i dlatego wpływają wzmacniająco na naszą odporność. Dzięki temu będzie można chronić się przed grypą czy drożdżycą. Jednocześnie to sposób na pokonanie wolnych rodników, które jak wskazują nam lekarze mogą powodować raka.

Brak działania psychoaktywnego

herbataWielką zaletą czystka będzie to, że jego spożywanie nawet w większych ilościach nie będzie powodować niebezpieczeństwa dla naszego organizmu. Najważniejsze, że w przeciwieństwie do zielonej herbaty nie mamy tam teiny, teofiliny czy teobrominy. Dzięki temu nie ma działania psychoaktywnego. Spożywając go w dużych ilościach będzie można poprawić stan swojego organizmu przez jego skuteczne oczyszczenie. Istnieje możliwość usuwania nadmiaru metali ciężkich takich jak rtęć, ołów czy kadm. Nie można zapominać, że wiele osób obecnie ma poważny problem z zakwaszeniem organizmu. Jeśli chcemy sobie z tym poradzić warto postawić na czystek, który charakteryzuje się działaniem alkalizującym.

Przygotuj herbatkę

Czystek należy przyjmować w formie naparu, który przygotowujemy przez zalewanie zioła wrzątkiem. Następnie parzymy je przez trzy minuty i jest gotowe do spożycia. Jeśli smak nam nie będzie odpowiadał można zdecydować się na jego poprawienie przez dodanie miodu czy cytryny, tak by nie był to jedynie cierpki smak zioła.

Dodaj komentarz