góry

Góry także dla leniwych?

Góry kojarzą się przede wszystkim z długimi, męczącymi, często ekstremalnymi wyprawami. Wydawać się więc może, że jest to atrakcja adresowana wyłącznie dla osób aktywnych fizycznie, wysportowanych i odpornych na zmienne warunki atmosferyczne.


Z całą pewnością jest w tym stwierdzeniu sporo racji, warto jednak pamiętać, że góry to także szeroki wachlarz rozwiązań adresowanych dla osób o słabszej kondycji.

Pieszo, kolejką, wozem

Góry zachwycają pięknem i niepowtarzalnością. Wspaniałe widoki zapierają dech w piersiach, zapewniając wyjątkowe wrażenia estetyczne. Wędrując szlakiem prowadzącym przez górskie doliny, pokonując mniejsze lub większe wzniesienia czy zdobywając szczyty można przeżyć niezwykłą przygodę, odpocząć, zrelaksować się, zregenerować siły witalne i zapomnieć o problemach. Wiele osób wspomaga się popularnymi kijkami nordic walking, łącząc w ten sposób przysłowiowe przyjemne z pożytecznym.

człowiek na szczycie
Dla bardziej leniwych lub mniej sprawnych fizycznie doskonałym rozwiązaniem są kolejki linowe lub wyciągi krzesełkowe. Korzystając z tych narzędzi szybko i wygodnie można dotrzeć na wybrany szczyt, podziwiając przy tym wspaniałe widoki. Kolejek i wyciągów powinny unikać osoby cierpiące na lęk wysokości.
W wiele atrakcyjnych miejsc można dojechać zaprzęgiem konnym w towarzystwie uroczych górali. Przejażdżka atrakcyjna, pełna wrażeń i mało męcząca – doskonała propozycja dla każdego, kto zamierza poznawać góry unikając nadmiernego wykorzystywania własnych nóg.
Dopełnieniem wyprawy w góry, mniej lub bardziej męczącej, może być relaks w górskim aquaparku lub spotkanie ze znajomymi w jednej z regionalnych karczm.

Dodaj komentarz