but

Jak przetrwać zimę w dobrej kondycji

W momencie, gdy zbliża się okres zimowy pewnie wiele osób zastanawia się jak będzie można ten czas przetrwać i w miarę możliwości utrzymać dobrą kondycję. Wydaje się, że zdecydowana większość osób obecnie stawia przede wszystkim na trening w okresie wiosennym i letnim, gdy aura za oknem do tego rzeczywiście zachęca. W momencie, gdy zaczynają się chłodne, krótsze, ciemne dni najczęściej spędzamy czas w domu i zapominamy o aktywności fizycznej. Jak więc ten okres zimowy przetrwać?

Nie zapominaj o sporcie

Nawet mimo tego, że pojawia się taki okres, w którym nic nam się nie chce nie będzie można zapominać o sporcie. Podstawowa kwestia, na której powinno nam zależeć to w miarę regularna aktywność. Będzie to już pewna forma wzmacniająca, która w miarę regularności treningu pozwoli utrzymać dobrą kondycję. Jeśli zapominamy o treningu całkowicie to potem w kolejnym okresie wiosennym i letnim będzie trzeba na nowo odbudowywać swoją dobrą formę praktycznie od samego początku.

ćwicząca kobieta

Dobra forma zależy od nas

Nasza dobra forma zależy tak naprawdę wyłącznie od nas i tego co będziemy robić. Jeśli nie odpowiada nam aura zimowa nie trzeba trenować na dworze. Spokojnie można wybrać się do Sali fitness czy na siłownię, gdzie dostaniemy dobre warunki do treningu. Kluczowa sprawa to fakt, że na ten okres sale treningowe również się dobrze przygotowują. Zostają wprowadzone takie opcje jak liczne bieżnie, rowerki i orbiterki. Dla osób dbających o kondycję, które w okresie letnim biegają i jeżdżą na rowerze ten sprzęt w Sali treningowej będzie najważniejszym.

 

Jeśli w miarę możliwości kilka razy w tygodniu będziemy pamiętać o treningu to właściwie mamy gwarancję, że na okres kolejnej wiosny nasza forma będzie udana i będziemy zadowoleni z tego jak pracuje nasz organizm. Jeśli trening odpuścimy to negatywne konsekwencje zobaczymy bardzo szybko.

Dodaj komentarz