Jak się ubrać latem do pracy?

Letnie upały kojarzą się przede wszystkim z lekkimi, zwiewnymi sukienkami. Strój efektowny i oryginalny, wiele kobiet zastanawia się jednak, czy tego typu kreację można założyć do pracy w biurze?
Dress code w Polsce to pojęcie względne. W większości firm ludzie ubierają się zgodnie z własnymi preferencjami w zakresie mody, często nie przywiązując znaczenia do miejsca, w którym się znajdują.
Firmy, które nie zapewniają lub nie wymagają służbowych strojów, oczekują od pracownic swoistej powagi w zakresie stroju. Nie oznacza to jednak, że należy zakładać sztywne garsonki czy garnitury, istnieje wiele propozycji, które sprawdzą się w biurze, podkreślając jednocześnie kobiecość i powagę sytuacji.
Oczywisty jest fakt, że do pracy w biurze nie należy zakładać klapek, koszulek na ramiączkach czy mini spódniczek. Nie ma jednak przeszkód, by założyć lekką, prostą sukienkę przed kolana, dopełniając ją letnimi sandałkami. Strój wygodny i elegancki jednocześnie. Sukienkę można dopełnić delikatnym żakietem lub letnim sweterkiem.
Zakładać można także bawełniane bluzeczki lub letnie kozule, łącząc je ze spódnicą lub długimi spodniami. Nie jest wskazane zakładanie szortów – może to być odebrane jako lekceważenie przełożonych, współpracowników lub petentów.

Latem sprawdzają się kolory jasne, aczkolwiek stonowane, ostrożność należy zachować również w przypadku biżuterii, ograniczając się do subtelnych dodatków.

 

Opublikowany w Moda

Dodaj komentarz