Jak wybrać sukienkę na służbową kolację?

Służbowa kolacja wymaga odpowiednich przygotowań. Fakt ten dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet, choć nietrudno zauważyć, że zdecydowanie więcej pracy mają przedstawicielki płci pięknej.
Zasadniczo jest to uroczystość, którą można usytuować pomiędzy sferą prywatną i oficjalną. Wiadomo, że nie ma obowiązku stosowania sztywnych zasad panujących w firmie, nie mniej jednak kreacja nie powinna być zbyt wyzywająca i odważna.

Wybierając suknię warto postawić na klasyczne tkaniny, które współgrają z wieczorną porą, a także posiadają wyjątkowy charakter. Wskazane są długie suknie, dopełnione delikatnym szalem lub narzutką.
Bardzo ważna jest także strona kolorystyczna. Agresywna czerwień to odcień, który można wykorzystać podczas zabawy karnawałowej, jednak w sytuacji oficjalnej należy z tego rozwiązania zrezygnować, wybierając odcienie granatu, amarantu, wina lub klasyczną czerń. Kreację można dopełnić efektowną biżuterią, najlepiej o charakterze klasycznym, która podkreśli wyjątkowy charakter spotkania.
Nie od dziś wiadomo, że kobiety są oceniane od głowy w dół, dlatego też warto zadbać o odpowiednią fryzurę i nienaganny makijaż. Bardzo ważne są również dodatki w postaci niewielkiej torebki oraz delikatnych butów, które dopełnią kreację, nadając jej pełności i niepowtarzalności.

Opublikowany w Moda

Dodaj komentarz