narciarz

Moda na stoku

Zimowe szaleństwo na stoku to niezapomniana i wyjątkowa przygoda. Wie o tym każdy, kto choć raz w życiu zasmakował narciarstwa lub snowboardu.
Zabawa przednia, należy jednak pamiętać, że kilka godzin na stoku to nie lada wyzwanie dla funkcjonalności stroju narciarskiego – powinien być on ciepły i nieprzewiewny, a przy tym zgodny a aktualnymi trendami mody.

Funkcjonalny i oryginalny

Pozornie wydawać się może, że strój narciarski powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Z całą pewnością jest w tym stwierdzeniu sporo racji, nie mniej jednak należy dodać, że równie ważna – szczególnie dla kobiet – jest strona stricte estetyczna. Inaczej rzecz ujmując, kobiety chcą wyglądać ładnie w każdej sytuacji, także podczas szusowania na stoku.
Wybierając strój na stok warto więc zwrócić uwagę na wszystkie detale. Istotnym elementem okazują się – na pozór trywialne – zapięcia w kurtce lub kombinezonie. Optymalnym rozwiązaniem jest zamek błyskawiczny przykryty dodatkową zakładką materiału lub wykonany z nieprzepuszczającego powietrze tworzywa, które wyglądem przypomina taśmę izolacyjną. Ważny jest także kaptur i wysoki kołnierz, który doskonale zastąpi szalik.

narciarz
Mniej ważna jest ilość kieszonek zewnętrznych i wewnętrznych, w rzeczy samej pełnią one przede wszystkim funkcję estetyczną, poza tym sprawdzają się w przypadku osób, które nie chcą zabierać na stok plecaka.
Kolejną kwestią, często traktowaną po macoszemu, jest kolor stroju narciarskiego. Klasyczna biel w tym przypadku okazuje się najgorszym z możliwych rozwiązań – biały kombinezon jest praktycznie niewidoczny na ośnieżonym stoku. Miłośnicy bieli powinni więc zadbać o kolorowe, najlepiej jaskrawe elementy. Optymalną propozycją są kurtki o mocnych kolorach, dzięki którym każdy narciarz będzie widoczny dla innych użytkowników stoku, zwłaszcza tych, którzy poruszają się szybciej.

Dodaj komentarz