śnieg na samochodzie

Przygotowanie auta do zimy

Skoro okres zimowy mamy właśnie w toku warto pamiętać jak bardzo ważne jest dobre przygotowanie samochodu do tego okresu. Nie można zapominać, że zima dla samochodu to trudny czas, śnieg na ulicach, piach, sól, dziur na drogach, nierówności wynikające z nagromadzenia lodu. To wszystko ma znaczenie dla komfortu jazdy i może wpływać na nasz samochód. Warto więc go przygotować na ten okres.

Pamiętaj o płynach

Podstawowa sprawa to kontrola płynów eksploatacyjnych. Zaczynając od płynu do chłodnicy, który musi mieć walor odporności na mróz. Będzie można powiedzieć, że normalny płyn powinien mieć wytrzymałość do -35 stopni i w naszych warunkach będzie to wystarczające. Zmienić trzeba także płyn do spryskiwaczy. Tutaj nie wybieramy taniego płynu z marketu za 5 zł, ponieważ może niszczyć wycieraczki, rozmazywać się na szybie i w składzie mieć trujący metanol. Lepiej wybrać markowy płyn kosztujący 10 złotych więcej, ale o dobrych właściwościach czyszczących.

samochód w zimieZmiana opon

Opony decydują w dużej mierze o bezpieczeństwie jazdy zimą, dlatego ich zmiana jest obowiązkową kwestią dla każdego posiadacza samochodu. Wybieramy opony zimowe i obowiązkowo dokonujemy zmiany, ponieważ zupełnie inny układ bieżnika ma niebagatelne znaczenie i będzie wpływać na bezpieczeństwo jazdy takim samochodem. Zmiana opon jest koniecznością i nie zwlekajmy z nią do pierwszego śniegu, gdy okres zimowy się zbliża to już moment, gdy taka zmiana jest wskazana i warto ją wykonać.

Zabezpieczenie uszczelek

Pamiętajmy o tym, że na okres zimowy dobrze będzie zabezpieczyć uszczelki w samochodzie. Są one narażone na działanie wysokich minusowych temperatur i w ten sposób może dojść do ich szybkiego zniszczenia. Trzeba na to uważać i wydaje się, że takim najlepszym sposobem będzie zastosowanie specjalnego preparatu, który dodatkowo może również chronić przed ich przymarzaniem.

Dodaj komentarz