Rezydentem być…

Każdy, kto choć raz skorzystał z wczasów organizowanych przez biuro podróży miał możliwość spotkania osoby pełniącej funkcję rezydenta, czyli lokalnego opiekuna. Rezydent to przedstawiciel biura, którego obowiązkiem jest koordynowanie realizacji programu, a także pomoc w trudnych sytuacjach. Z założenia rezydent pełni swoje obowiązku przez całą dobę, w rzeczywistości jednak priorytetem są ustalone dyżury oraz kontakt telefoniczny.

Wycieczki grupowe i indywidualne, pomoc medyczna i nie tylko

Program imprezy turystycznej, jaką są wczasy, może być różny. W dużej mierze jest to wynik działań podejmowanych przez biuro na płaszczyźnie organizacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem kreatywności i pomysłowości organizatorów.

Nietrudno zauważyć, że program imprez wyjazdowych może być różny. Fakt ten dotyczy nie tylko destynacji czy standardu miejsc noclegowych, ale przede wszystkim programu ko – w wielu przypadkach nie odgórnie ustalonych atrakcji turystyczno-rekreacyjnych, co w praktyce oznacza, że wczasowicze mają możliwość planowania i wyboru atrakcji we własnym zakresie. Nietrudno zauważyć, że fakt ten automatycznie przekłada się na koszt imprezy.

Pomoc w zakresie wyboru i planowania atrakcji turystycznych oferuje wspomniany rezydent. Jeśli są to wycieczki grupowe, obowiązkiem rezydenta jest strona techniczna, czyli organizacja transportu, przewodnika, a także przedstawienie turystom programu wycieczki i zebranie należnej kwoty. Warto jednak pamiętać, że wiele osób planuje indywidualne atrakcje – w tym przypadku rezydent przedstawia najważniejsze informacje dotyczące konkretnego rozwiązania, wskazuje alternatywne możliwości transportu oraz ewentualne ceny biletów.
Pomoc rezydenta okazuje się niezastąpiona także w sytuacjach trudnych, czego przykładem może być konieczność skorzystania z pomocy medycznej.
—–

Dodaj komentarz