Salon z aneksem kuchennym

Nowoczesne mieszkania, zwłaszcza o małym metrażu, wymagają odpowiedniej aranżacji – działanie to pozwala stworzyć przytulny i wygodny lokal mieszkalny.
Ważnym elementem jest część kuchenna. Wbrew pozorom aneks kuchenny nie wymaga wiele miejsca, nie mniej jednak należy zwrócić uwagę na to, aby był funkcjonalny i współgrał pod względem estetycznym z pozostałą częścią pomieszczenia.
Swoistym łącznikiem części kuchennej i salonowej jest blat roboczy, który może spełniać również funkcję kuchennego bufetu. Tuż za nim warto wygospodarować część jadalną, czyli wstawić stół i krzesła. Wielkość stołu powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb rodziny, warto jednak pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem jest stół rozkładany, który sprawdzi się również w przypadku gości.
Dalsza część pomieszczenia to wspomniany salon lub pokój dzienny, czyli miejsce, w którym spędzają czas wszyscy domownicy. Warto umieścić tu wygodną sofę, fotele, stolik kawowy, komodę, a także telewizor lub kino domowe.
Bardzo ważne jest także wykończenie, obejmujące przede wszystkim podłogę i ściany. Na całej powierzchni warto położyć panele imitujące betonową posadzkę lub naturalną podłogę, a ściany utrzymać w odcieniach stonowanych i spokojnych, dopełniając wystrój bardziej wyrazistymi dodatkami i bibelotami, które ożywią pomieszczenie i nadadzą mu niepowtarzalny, wyjątkowy i oryginalny charakter.

 

Dodaj komentarz