Sypialnia – wyjątkowe miejsce

Sypialnia to najbardziej intymne miejsce w całym domu, dlatego też ważne jest jej wykończenie. Wbrew pozorom w sypialni nie muszą dominować wyraziste, żywe barwy, nie ma również obowiązku uwzględniania odcieni ciepłych. -Wybór koloru to rzecz indywidualna, należy jednak pamiętać, że jest to miejsce przeznaczone przede wszystkim do odpoczynku i szeroko rozumianej relaksacji.
Ważnym elementem w zakresie aranżacji sypialni jest kolor ścian. Pierwszym krokiem na tej płaszczyźnie jest określenie, jaką funkcję przedmiotowy kolor ścian miałby spełniać.
Osoby, które chcą, by barwy sypialni dodawały energii i pobudzały każdego ranka do działania, z pewnością wybiorą kolory żywe, wręcz wyraziste.
Nieco inne spojrzenie na wykończenie pomieszczenia mają zwolennicy spokoju i wewnętrznego wyciszenia, w tym przypadku sprawdzą się ciepłe, stonowane odcienie.
Warto jednak pamiętać, że – bez względu na wybór koloru ścian – sypialnia powinna sprzyjać intymności.
Zdaniem psychologów, każdy kolor ma określone działanie. Kojarzona z sypialnią czerwień pobudza, dlatego też osoby, które mają problem z zasypianiem powinny zrezygnować z tego rozwiązania, wykorzystując wspomnianą czerwień w innym pomieszczeniu, natomiast w sypialni wykorzystać uspokajającą zieleń lub słoneczne odcienie koloru żółtego.

 

Dodaj komentarz