Szlachetne zdrowie

„Szlachetne zdrowie (…)” – pisał swego czasu poeta i trzeba przyznać, że miał sporo racji. Każdy człowiek powinien dbać o zdrowie, wykorzystując przede wszystkim rozwiązania naturalne. Reklamy kuszą propozycjami suplementów oraz preparatów zapewniających cudowne efekty.

Rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie dowodząc, że zdecydowanie ważniejsze jest życie w zgodzie z naturą, czyli odpowiednia ilość ruchu oraz zdrowe odżywianie. Poranny jogging, wizyta na basenie czy siłowni, fitness – to tylko niektóre rozwiązania wspomagające zdrowie. Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna korzystnie wpływa na prace układu sercowo-naczyniowego, zapewniając prawidłowe krążenie krwi. W efekcie człowiek czuje się lepiej, po zmęczeniu pojawia się zauważalny przypływ energii i sił witalnych, poprawia się metabolizm, włosy i paznokcie stają się mocniejsze, a skóra bardziej zdrowa i jędrna. Analizując tę kwestię warto podkreślić, że charakter i intensywność treningów powinny być dostosowane do możliwości fizycznych danej osoby. Zbyt intensywny wysiłek może przynieść efekty odwrotne do pożądanych, dlatego też warto sukcesywnie zwiększać intensywność ćwiczeń, przyzwyczajając organizm do regularnego wysiłku.

Bardzo ważna jest także dieta – jeść należy regularnie, co najmniej pięć posiłków dziennie, zwracając uwagę na jakość dostarczanych wartości odżywczych. Bardzo ważne jest wprowadzenie do codziennej diety odpowiedniej ilości warzyw i owoców, traktując ewentualną suplementację jako jej dopełnienie.

 

Dodaj komentarz