jezioro

Tajemnicze Mazury

Mazury to region piękny, tajemniczy i dziki, często jest jednak traktowany po macoszemu. Mazurskie jeziora nie tylko tworzą piękne krajobrazy, ale stanowią także przysłowiowy raj dla żeglarzy i kajakarzy. Na nudę nie mogą narzekać również miłośnicy wędkowania, leśnych wędrówek, błogiego leniuchowania oraz turyści spragnieni wrażeń o charakterze historycznym.

Mazury nie tylko dla żeglarzy

Mazury, ze względu na ilość i różnorodność jezior, kojarzą się przede wszystkim ze spływami kajakowymi oraz szeroko rozumiany żeglarstwem. Bez wątpienia jest w tym stwierdzeniu sporo racji, warto jednak pamiętać, że poza szeregiem atrakcyjnych szlaków wodnych Mazury zachwycają bogactwem miejsc o charakterze historycznym.
Nie ma oczywiście żadnego problemu,by połączyć poszczególne atrakcje, czyli spływ kajakowy lub wakacje na jachcie oraz zwiedzanie mazurskich o charakterze historycznym.
Giżycko, Kętrzyn, Gierłoż – to miejsca, które w bezpośredni sposób łączą się II wojną światową oraz działaniami prowadzonymi przez hitlerowców. Bez wątpienia jest to niezapomniana i wyjątkowa lekcja historii, którą w atrakcyjny sposób można uzupełnić dobrą zabawą.skok do wody
Mazury to także lasy, piękne widoki i szlaki wodne, wśród których najciekawszą propozycją jest szlak, który zaczyna się w Węgorzewie, a kończy w Rucianem Nida.
Miłośnicy mocnych wrażeń i zdrowej adrenaliny najczęściej wybierają spływy kajakowe – jest to sport wymagający nie tylko sprawności fizycznej i siły, ale przede wszystkim umiejętności współpracy w grupie.
Rejs jachtem to propozycja zdecydowanie bardziej spokojna i równie atrakcyjna, a co ważniejsze, mogą z niej korzystać osoby w różnym wieku, również rodziny z dziećmi.

Dodaj komentarz