dziecko

Zalety dziecięcych rowerów do biegania

Rowerki dziecięce powinny być przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne. Wspomniana funkcjonalność – wbrew pozorom – nie oznacza optymalnego wyposażenia roweru w możliwość zmieniania biegów czy obciążenia, zdecydowanie ważniejszą kwestią na tej płaszczyźnie jest szeroko rozumiana równowaga.
W przypadku bardzo małych dzieci optymalnym rozwiązaniem okazują się rowerki do biegania, które z powodzeniem mogą być używane przez maluchy od pierwszego roku życia.

Rowerek do biegania – prezent na pierwsze urodziny

Rowerek do biegania, poza tym, że nie ma pedałów, jest bardzo lekki, jego waga wynosi zaledwie dwa kilogramy, ponadto jest składany, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca i można go zabrać na wycieczkę za miasto.
Zabawa z tym urządzeniem to nie lada frajda dla malucha, który sam decyduje o kierunku i prędkości jazdy. Jest to doskonałe przygotowanie do nauki nauki jazdy na dwukołowym rowerze.
Rowerek bez pedałów to atrakcyjna alternatywa dla kolorowych, plastikowych, trzykołowych rowerów pchanych przez osoby dorosłe. W tej sytuacji dziecko biernie uczestniczy w zabawie, nic więc dziwnego, że po pewnym czasie zaczyna się nudzić.

dziecko
Zdecydowanie lepszą propozycją jest przedmiotowy rowerek bez pedałów, z którego dziecko korzysta w sposób aktywny, łącząc przysłowiowe przyjemne z pożytecznym.
Rowerek bez pedałów to doskonały pomysł na prezent z okazji pierwszych urodzin. Upominek z całą pewnością sprawia sprawi wiele radości maluchowi – zapewnia dobrą zabawę, uczy utrzymywania równowagi i rozwija koordynację ruchów. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, dziecko wsiada na rowerek, odpycha się nogami, a po osiągnięciu odpowiedniej prędkości – jedzie jak na standardowym rowerze.

Dodaj komentarz