soki

Zdrowe soki

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego jak ważny jest zdrowy tryb życia. To dzięki niemu możemy cieszyć się lepszym zdrowiem i dzięki temu również można liczyć na to, że przez wiele lat będziemy żyli bez obaw o to, że pojawią się choroby. Spożywanie świeżych warzyw i owoców to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia, dlatego wydaje się, że warto na takie składniki postawić. Jednak pojawia się pytanie w jakiej formie będzie najlepiej je spożywać?

Wybierz soki

sokSoki wydają się być najlepszym z dostępnych rozwiązań. Przede wszystkim łatwiej będzie wypić sok z półtora kilograma marchwi niż zjeść taką ilość świeżych warzyw. Z drugiej strony trzeba również powiedzieć, że spożywanie soku to szansa na to, że nasz organizm przyswoi więcej cennych składników odżywczych. Jeśli proces przygotowania soku będzie prawidłowo przeprowadzony cenne składniki zostaną uwolnione z każdej komórki surowca i dzięki temu dostarczymy je do organizmu. W przypadku spożycia całych warzyw i owoców niestety wiele cennych składników pozostaje w błonniku, który nie zostanie strawiony. Dodatkowo trawienie soku trwać będzie kilkanaście minut, natomiast trawienie całych owoców zajmuje kilka godzin. W związku z tym soki dają szansę na to, by organizm swoją energię przeznaczył na inne zadania, między innymi oczyszczanie organizmu z toksyn.

Jak przygotować zdrowe soki?

Pojawia się pytanie jak przygotować sobie zdrowe soki, w których wszystkie cenne składniki będą zachowane. Przez lata modne były w naszym kraju sokowirówki. Jednak badania obecnie pokazują, że lepszą opcją będzie wybór wolnoobrotowej wyciskarki. Ze względu na szybką pracę wirujących ostrzy sokowirówka będzie niszczyć wiele cennych składników odżywczych, ponieważ dojdzie do podgrzania i utleniania soku. Jeśli natomiast chodzi o wyciskarki optymalizują cały proces i dzięki temu, że wszystko realizuje się wolnymi obrotami to co najcenniejsze zostaje zachowane w takim soku.

Dodaj komentarz